Jsme tu rádi, děkujeme, znělo

Ve čtvrtek 27.5.2021 jsem se zúčastnil slavnostního předání Domova se zvláštním režimem v Karviné, kde pracuje řada zaměstnanců z mé rodné Stonavy. Někdy se zde ocitnou i naši občané, jejichž zdravotní stav je velmi vážný.

Díky rozsáhlé rekonstrukci a dostavbě dalšího pavilonu je domov útulnější, pokoje jsou prostorné, s vlastním sociálním zařízením. K posezení láká i nová terasa a rozlehlá zahrada. Uživatelé i personál mě pozvali mezi sebe, abych zažil, jaká atmosféra zde panuje a jak dovedou společně trávit čas. Na zahradě se grilovalo, poslouchalo hudbu a veselilo.

Stav sociálních zařízení na Karvinsku mi leží na srdci. Jsem rád, že to tak vnímá i vedení kraje a soustavně investuje do modernizace zařízení a zvyšování komfortu uživatelů i personálu. Hovořil jsem o tom s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiřím Navrátilem a také novým ředitelem Nového domova Daniel Rychlíkem. Velmi se zajímám o začínající generální proměnu Domova Březiny v Petřvaldu, kde se budou zcela nevyhovující pavilony z minulého století bourat a kde vyroste během dvou let zcela nové, moderní zařízení pro 150 klientů. Opět z finančních prostředků kraje a díky podpoře státu. Tento domov pro seniory pečuje o klienty s velmi komplikovanými nemocemi.